[Třicet dní] Den devatenáctý, dvacátý a dvacátý první

13. února 2013 v 1:07 | Durcenwe |  RDOV
aneb Doženeme, co jsme nehnali, když jsme v horečkách leželi.

Jsem to měla všechno až do neděle přednastavené a v neděli mne chytly horečky, až teď jsem se postavila trochu na nohy, abych byla schopná psát. A tak pokračujeme - někdo si to čte, zdá se, tak nebudeme končit, když jsme už v poslední třetině.




19. - píseň z mého oblíbeného alba
Dir en grey, album Dum spiro spero ... I když si nemyslím, že zrovna já "dokud dýchám, doufám". A píseň Vanitas.



19. den - kdy jsi nerespektoval/a své rodiče

Můj respekt k rodičům je velmi specifický v mnoha oblastech a možná ani neexistuje.
Otce neuznávám vůbec. U mé mamky je to úcta a láska, neřekla bych, že respekt.
Ale nejspíše není nic, v čem bych šla proti svým rodičům a udělala to natruc nebo jako rebelování, že by mi to zakázali. Jedinou věc, co mi kdy mamka zakázala, bylo tetování a to dodnes nemám. I když pravda nepočítám to, že mi vždy říká, ať na sebe dávám pozor a já to "nerespektuji" - ráda chodím nočními městy a nemyslím si, že bych vypadala jako typ na znásilnění nebo oloupení.

___

20. - píseň, kterou poslouchám, když jsem rozzlobená

Zase Dir en grey - Grief, doufám, že tu ještě nebyla.

20. den - jak důležité je podle tebe vzdělání

Tohle by bylo na dlouho a nevím, zda jsem ve stavu, abych se k tomu vyjádřila dostatečně - i když je mi nějak dobře, asi tím, že přišla noc.
Myslím si, že vzdělání je to nejdůležitější, aby stát prosperoval, společně s vlastenectvím. Ale stejně jako je těžké najít v tomto národě někoho, kdo je skutečně hrdý na to, že k němu patří, tak je smutné i, kam jsme po revoluci se dostali s úrovní vzdělanosti. Říkáte, že komunismus byl špatný, ale za komunismu jsme byli jedna z nejvzdělanějších zemí v Evropě, teď jsme na posledních místech ve světě (říkám to často, vím). Stejně tak se při volbách mluvilo o tom, jak byla špatná a zkorumpovaná Zemanova "opoziční smlouva" - co já vím, tak mamka jako učitelka v té době měla třinácté a čtrnácté výplaty, pro mne to špatná doba nebyla. Teď nemá nic z toho, ceny se zvyšují, učitelské platy ne.
Je nehorázné, jak školství dostali do rukou lidé, co nikdy neučili a jak ho pomrvili. Státní maturity jsou vtip. Evropské projekty prostor pro tunelování. Nemyslím si, že tendence všech prezentací, interaktivních tabulí a toho všeho pozlátka je dobrá. Dnešní děcka nic neumí a učit se nechtějí. Ve školce je nenaučí ani vymalovávat omalovánky, co to je?!
Rodiče by si měli uvědomit, že na děti se nekladou příliš vysoké nároky. Je třeba se učit poctivě vše potřebné a potřebné je to, co v učebnicích bývalo - ne teď je, protože se toho spousta vyškrtala - plus nové objevy. Každý by měl mít všeobecný přehled.
Dále by si rodiče měli uvědomit, že když jejich dítě na to nemá, tak nepatří na gympl, protože jen zbržďuje ty, co na to mají. O vysoké škole ani nemluvím.
Je to chyba společnosti, že si každý myslí, že má mít vysokou školu. Ne. Každý na to nemá. Třeba těm, co dříve bývali ve speciálních školách - dnes jsou tam dáváni myslím jen cigáni, nehledě na jejich normálně vysoké IQ - vyhovovalo, když se posléze vyučili. Každý nemůže být vědátor... a že jsou vysoké školy nějakých milionů pavěd, prosím, postřílejte se, ať to nemusím udělat já.
Vzdělání je důležité, každému by mělo být přístupné. Učit by měli učitelé, kteří chtějí něco děti naučit, přísní a měli by mít úctu u dětí i rodičů. Ale je pravda, že tenhle systém, kdy učitelé skoro vybírají popelnice s výškou jejich platů, přičemž oni "vychovávají" budoucnost a mají opravdu psychicky náročnou práci, udělal jediné - ponížil učitele tak, že na pajďáky nechodí ti, co chtěli být učiteli, ale ti, co na nic jiného nemají a děcka ani vidět nechtějí.
Za to, co máme, si můžeme sami... až bude školné na vysokých školách, bude to naše volba. Až budeme ještě tupější ovce, než jsme teď, půjdeme za těmi prasaty, co si říkají politici ještě slepěji a budeme se učit chrochtat místo mluvit, naše vina znovu.
Teď je ta chvíle pustit si Grief.

___

21. - píseň, kterou poslouchám, když jsem šťastná

Spíše písně mne dělají šťastnou, než abych byla šťastná, a pak si něco pouštěla. Ale tak tuhle tu ještě nemám.
Kamaitachi - Henohenomoheji, i když vůbec nevím, o čem je text
Henohenomoheji je něco jako "pětka šestka sedmička, hitlerova hlavička" - je to "hlava" ze znaků he no he no mo he ji XD

21. den - jeden z tvých oblíbených pořadů

No. Protože mi skončilo American Horror Story, tak teď sleduji jen Magi (anime) a The Walking dead. Dobré všechno. A občas se podívám na nějak sitcom. A bude Hra o trůny. Ale jinak asi nic nesleduji. *teď si přečetla slovo jeden, mávne rukou, jeden nemá, má víc XD*

 


Komentáře

1 Manami | 15. února 2013 v 21:54 | Reagovat

Na American Horror Story jsem se dívala taky, pořád doufám, že bude další série.

2 Durcenwe | 16. února 2013 v 14:52 | Reagovat

[1]: Manami,
měla by být třetí, ale vůbec nevím kdy. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama